koliartspace-logo.png
Arful Living

Kadıköy'ün Yeni Bağımsız Sanat Alanı: KOLİ Art Space

Yasemin Kalaycı ve Elçin Acun tarafından kurulan KOLİ Art Space, feminist ve queer sanata odaklanan, kâr amacı gütmeyen, bağımsız bir çalışma, üretme ve sergileme alanı olarak Kadıköy’de kapılarını ziyaretçilere açtı. Sanatsal deneyim ve iş birliği ekseninde KOLİ Art Space’i daha yakından tanımak ve ilk sergisi “Geçirgen / Transparent”ı konuşmak için Yasemin Kalaycı ve Elçin Acun ile buluştuk.  

Kültür.Ltd

KOLİ Art Space açıldı!

KOLİ Art Space, Yasemin Kalaycı ve Elçin Acun tarafından Kadıköy, Yeldeğirmeni’nde alternatif bir sanat alanı olarak kuruldu. Mekân; kâr amacı gütmeyen; bağımsız bir çalışma, üretme ve sergileme alanı olarak işlevlendirilmiş. Sanatsal deneyim ve işbirliği ekseninde dolaşan KOLİ, feminist ve kuir sanatçılar arasındaki diyaloğun desteği ile var olur. KOLİ, kapsayıcılık ve çeşitliliğin gücünden beslenen, kimliğin ve cinsiyetin akışkanlığına odaklanarak değişim ihtiyacının zorunluluğu inancından doğmuş bir sanat alanı olarak konumlanıyor.

DSCF0282.JPG
kitaptansanattan.com

KOLİ Art Space, Kadıköy’de Kapılarını Açtı

standart.fm

KOLİ Art Space STANDART.FM'de!

Açık Radyo 95.0

KOLİ Art Space, 19.04.21 Açık Radyo'da!

7-koli_7.jpg
gazetekadikoy.com

KOLİ: MERKEZİN DIŞINDA BİR SANAT ALANI

m.bianet.org

Karşı Pencere: Gözetleme ve Voyörizm

biamag_(25).jpg
karsi-pencere-sticker-7x7_edited.jpg
unlimitedrag.com

Koli Art Space sunar: Karşı Pencere

gazeteduvar.com.tr

Melike Bayık: Hayatımızın her alanında gözetleme, teşhir ve özel alan ihlali var

webcam-girls-Y8Ht.jpg
foto.JPG
unlimitedrag.com

İhlâllerin ihmâlindeki sınırlara uzanmak

unlimitedrag.com

İhlâllerin ihmâlindeki sınırlara uzanmak

Ekran Alıntısı.JPG
hurriyetdailynews.com
9ab51f9c-548d-44ab-8e59-b60e7ac16f8b.jpg

Facing Windows questions voyeurism

Curated by Melike Bayık at Koli Art Space in Istanbul’s Kadıköy neighborhood, the exhibition raises a question around voyeurism and tries to rediscover the theme with artworks by Başak Bugay, Ahmet Rüstem Ekici, Tuba Geçgel, Can Küçük, Berkay Tuncay and Eşref Yıldırım. The exhibition titled “Facing Window” looks at the voyeurism theme from gender perception and observes spying, seeing, looking, exposure and interference with one’s body and space.