KARŞI PENCERE

sari_afis-35x50cm.jpg

Sergi: 8 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında Pazar ve Pazartesi günleri hariç 13:00-18:00 saatleri arası gezilebilecektir.

KOLİ Art Space’in görme, gözetleme ve voyörizm kavramına odaklandığı ikinci sergisi açılıyor!

 

Küratörlüğünü Melike Bayık’ın üstlendiği  gözetleme kavramına odaklanarak güncel bir durum tespiti ve sorgulama niyeti taşıyan “Karşı Pencere” sergisi 8 Haziran – 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kadıköy Yeldeğirmeni’nde KOLİ Art Space’te izleyici ile buluşuyor.

 

Karşı Pencere sergisi gözetim, voyörizm(röntgencilik) ve cinsiyet olgularından yola çıkarak, mahremiyet, gözetleyen–gözetlenen ilişkisi, görme ve izleme, bakış, teşhir, özel alan ve gözetlemenin bedenin sınırlarına müdahale etmesi üzerinden cinsiyet rollerinin sorgulanması gibi kavramlar üzerine şekilleniyor. Sergide Başak Bugay, Ahmet Rüstem Ekici, Tuba Geçgel, Can Küçük, Berkay Tuncay ve Eşref Yıldırım’ın disiplinlerarası (video, yerleştirme, fotoğraf, resim ve örgü) eserleri çok boyutlu bir yapı güden küratöryel tasarımı ile kurgulandı. Gözetlemeyi, mahremiyetin ve voyörizmin sınırlarını yeniden sorgulatacak olan Karşı Pencere sergisi 2 Temmuz 2021 tarihine kadar Kadıköy Yeldeğirmeni’nde, KOLİ Art Space’te görülebilir.